خرید(بررسی کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام)

تحقیق کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام دارای 20 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد. فرمت فایل: word تعداد صفحات: 20 صفحه آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد قسمتی از متن تبررسی کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام|31021429|gbi40075458|تحقیق کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران , مجروحان و معلولان از نظر اسلام ,تحقیق سخني كوتاه در حقوق بيماران , مجروحان و معلولان از نظر اسلام ,تحقیق, سخني كوتاه در حقوق بيماران , مجروحان و معلولان از نظر اسلام
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع بررسی کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام می باشد.

تحقیق کامل سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام دارای 20 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 20 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

سخني كوتاه در حقوق بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام
دكتر ابوالقاسم گرجي
در مورد بيماران ، مجروحان و معلولان از نظر اسلام حقوق و تكليفي وجود ندارد كه در زير به اختصار در چند بخشبه برخي از آنها اشاره ميشود :
مقدمه – بايد دانست : كه گرچه ممكن است از نظر اجر و پاداش اخروي يا از نظر احساسات و عواطف انساني ميان بعضي از مجروحان و معلولان مثلاً مجروحان و معلولان احساسات و عواطف انساني ميان بعضي از مجروحان و معلولان جنگي با مجروحان و معلولان ديگر تفاوت فاحشي وجود داشته باشد . چرا كه هدف حركت آنان هدفي است معنوي و مقدس ، براي حفظ و بقاء اسلام و كشور اسلامي جنگيدهاند .
اما اينان بر فرض كه داراي حركت صحيحي باشند غالباً هدف آنها هدفي است شخصي و خصوصي ليكن چون بحث ما در جهت حقوقي مسأله است از اين جمكنمپهت كه از اطلاقات ادله بدست ميآيد ، هيچگونه تفاوتي بين انواع مختلف مجروح و معلول وجود ندارد . آري چنانچه شخص در اثر سوء اختيار خود حركتي نادرست را برگزيند كه منشأ جراحت يا معلوليت او شود چه بسا چنين جراحت و معلوليتي به حكم «الامتناع بالاختيار لاينا فيالاختيار » داراي آثار متفاوتي باشد ، مگر اين كه بعداً نادم شده و به اصطلاح توبه كرده باشد .
و نيز اشاره به اين نكته مناسب است كه درست است كه مريض يا مجروح و معلول خود از نظر اسلام داراي وظائفي است اخلاقي مثلاً وظيفه دارد نزد غير خداوند شكايت نبرد ، تحمل و صبر داشته باشد ليكن اين وظائف منافات ندارد با اينكه ديگران مبذول دارند و به هيچوجه از آن غفلت ننمايند و همين است معني حق مريض ، مجروح و معلول به گردن ديگران بديهي است اين وظيفه تكليفي است كفائي چنانچه من به الكفايه به آن اقدام كند تكليف از گردن ديگران ساقط خواهد شد . پس از ذكر اين مقدمه سخن خود را در چند بخش دنبال ميكنيم .


مطالب دیگر:
📒فصل 6 پالايش عکس📒فصد📒فشارهای عصبی در سازمان📒فشار Pressure📒فشار سنج های الکترونیکی📒فشار خون و نحوه عملکرد فشارسنج دیجیتالی📒فشار خون و صدا📒فسیل📒فــرهنگ📒فرهنگ و جامعه📒فرهنگ سازمانی 1📒فرم عملکرد هزینه📒فرصت ها، تهديدها و افق هاي آينده شيمي ايران📒فرستنده های رادیویی📒فرآیند سازی گاز📒فرآیند برنامه ریزی نیروی انسانی📒فرايند در لينوکس📒فرایند تحلیل سلسله مراتبی📒فراورده های خونی📒فراورده های تخمیری شیر📒فرابورس📒فتوگرامتری 4 Aerotriangulation📒فتوسنتز📒فتوپریودیسم📒فتال مانیتورینگ