خرید(حقوق و تکالیف کارمندان در قانون مدیریت)

حجم فایل : 523.4 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 33 1 خدمات کشوری مقدمه حق : حق در لغت در معاني متعددي، از جمله: ملك، مال، سلطنت، بهره و نصيب، امتياز و ثبوت آمده است. در عرصههاي فقهي، حقوقي و سياسي، به معناي «امتياز»، «سلحقوق و تکالیف کارمندان در قانون مدیریت|50686080|gbi40075458|
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع حقوق و تکالیف کارمندان در قانون مدیریت می باشد.

حجم فایل : 523.4 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 33
1 خدمات کشوری
مقدمه
حق :
حق در لغت در معاني متعددي، از جمله: ملك، مال، سلطنت، بهره و نصيب، امتياز و ثبوت آمده است. در عرصه‌هاي فقهي، حقوقي و سياسي، به معناي «امتياز»، «سلطنت» و «اختصاص» است. همچنین مطابق با واقع که مقابل آن باطل است .
حق آن است كه به ذي­حق نوعي اقتدار و آزادي عمل اعطا مي‌كند.
حق، امتياز و نفع متعلِّق به اشخاص است كه موجب مي‌شود وي توان تصرف در موضوع حق را پيدا كرده و ديگران را از تجاوز به آن منع كند.
حق به معني امتياز، و جمع آن حقوق است. امتياز عبارت است از: تبلور عنصر يا عناصري از توانايي بهره گيري فرد يا جمعيتي از آن چيزي كه سزاوار آن است.
حقوق عبارت است از: مجموعه قواعد و مقررّاتى كه بر روابط افراد يك جامعه در زمان معيّن به كاربرده مى شود. به ديگر سخن، حقوق مجموعه اى از بايدها و نبايدهايى است كه اعضاى يك جامعه ملزم به رعايت آن هستند و دولت ضمانت اجراى آن را به عهده دارد
3
تکلیف :
در لسان اهل لغت، «تکلیف» از ریشه «کلف» به معنای امر کردن به چیزی است که انجام آن دشوار باشد.
کاری دشواربعهده کسی گذاشتن و فرمان بکاری سخت وپرمشقت دادن است .
( مصدر ) به رنج افکندن، بار کردن ،به گردن گذاشتن ،کاری سخت و شاق را بعهده کسی گذاشتن . رسیدن به سن بلوغ و رشد ( پسر و دختر ) . ( اسم ) وظیفه ای که باید انجام شود( مانند مشق خط و حل مسایل شاگردان ) . اوامر و نواهی خداوند بر بندگان . مالیات غیر مستمر یا فوق العاده .
در نظام اداری به هر ماموریت یا وظیفه ای که به موجب قوانین ومقررات موضوعه برای کارمند مقرر شده است وعدول ویا امتناع از انجام آن تخلف محسوب می گردد تکلیف گفته میشود .
4 دو واژه حق و تکلیف لازم و ملزوم یکدیگرند.
نمی توان برای کسی حقی تصور کرد که همراه آن برای دارنده حق تکلیفی وجود نداشته باشد.
یا تکلیفی را نمی توان بر کسی حمل کرد بدون اینکه حقی برای او قائل شد.
این حق و تکلیف می تواند مادی یا معنوی باشد.
حق وتکلیف دارای نسبتی مکمل وبرابرند . بدین لحاظ درتحولی طبیعی هرچه فرد وجامعه به لایه های درونی تردین واردمی شودحق ها آرام آرام باتجلی خودآگاهی وآزادی فرددرجامعه یکی پس ازدیگری بدون اکراه رنگ تکلیف به خودمی گیرند .
حضرت علی (ع):
« کسی صاحب حق نمی شود مگر آن که تکلیفی بر عهده اش باشد.»
5 نظام اداری نظام اداری که حوزه عمل کارمندان دولت تلقی می شود نیز همانند سایر حوزه های اجتماعی، بیشتر در برگیرنده بایدها و نبایدها و حقوق و تکالیفی است که توجه به آنها لازمه اعمال و فعالیت های کارمندان تلقی می شود. 6 نظام اداری چنانچه کارمندان آنها را رعایت کنند هم نظام اداری و هم کارمندان از آن منتفع می شوند و کارمندان در دام قصور و تخلفات ناخواسته گرفتار نخواهند آمد.
آشنایی کارمندان با حقوقشان تا حد زیادی موجب...مطالب دیگر:
پاورپوینت بازیابی ماسه Sand Recoveryتحقیق جمعيت روستايي در ايران (ديد آماري)پاورپوینت آمالگام دندانپزشکیتحقیق علت رنگ‏های آسمانپاورپوینت اکستروژن ضربه ای ریخته گریتحقیق رده‌بندي فسيلهاپاورپوینت عيوب مربوط به قطعات تولید شده به روش فورجينگتحقیق دهستان سنگانپاورپوینت مراحل اجرای پژوهش چگونگی نحوه پر کردن پروپوزالتحقیق دلیل پیدایش زمین لرزهتحقیق برنامه ریزی روستاییتحقیق جغرافياي طبيعي استان چهارمحال و بختياريپاورپوینت تولید ماهیچه با ماشین ( متالورژی )پاورپوینت دستگاه آنژیوگرافیپاورپوینت رنگدانه های فلزیپاورپوینت عیوب در قطعات دایکستتحقیق دشت گيلانپاورپوینت بررسی جامع کامپوزیت های پایه سرامیکی و پایه فلزی CMC و MMC تالیف مهندس معین اسکندریپاورپوینت روش های پوشش دادن قالب ماهیچهتحقیق دریای خزرپاورپوینت پوشش دادن قالب ماهیچه ( رشته مهندسی مواد )پاورپوینت معرفی خواص متالورژیکی و فیزیکی فلزات ( درس متالورژی فیزیکی )پاورپوینت شناخت لوله و اتصالاتتحقیق نگاه عمیق پوتین به دریای خزرتحقیق رژیم حقوقی دریای خزر و موضع کشورهای ساحلی